flagsflags

Profil

Firma Profili

İBA VALRESA BOYA ve KİMYA A.Ş., Türk ve İspanyol ortaklığı ile Ahşap ve Sanayi boya ve vernikleri tasarımı, imalatı ve pazarlanması konularında hizmet vermek üzere İBA Kimya A.Ş. ve VALRESA SA. firmaları tarafından 2005 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Avrupa ve Türkiye’nin en modern boya üretim tesisleri arasında yer alabilecek alt yapı ve otomasyon teknoloji sistemlerine sahip olan tesis 32.000 m2 alan üzerine inşa edilmiş olup tesiste mobilya boya ve vernikleri, sanayi boyaları, tinerler, sertleştiriciler ve alkid reçineleri üretilmektedir.

Boya ve vernik üretim faaliyetlerine 1977 yılında Ankara’da başlayan İBA KİMYA A.Ş boya üretimine ilave olarak 1995 yılında toz boya üretim tesislerini kurarak Türkiye toz boya sektöründe lider üretici konumuna ulaşmıştır.

VALRESA SA. mobilya boyaları ve vernikleri üretimine 1965 yılında Valencia-İspanya’da başlamış olup ikinci tesisleri 2004 yılında Meksika’da faaliyete geçmiştir. VALRESA markalı boyalar 5 kıtada 6000 müşteriye ulaşarak global anlamda kabul gören markalar arasında yer almaktadır.

Farklı ülkelerde kendi sektörlerinde lider konumunda olan İBA KİMYA AŞ. ve VALRESA SA üretim alanındaki bilgi ve deneyimlerini ortak potada birleştirerek sektördeki konumlarını daha da güçlendirmişlerdir.

Boya sektöründe 2017 yılında kuruluşunun 40. Yılını kutlayacak olan İBA VALRESA BOYA ve KİMYA A.Ş, araştırmacı ve dinamik kadrosu ile planlı ve programlı bir ilerleyiş içerisindedir.

Müşterilerine her zaman daha yakın olmayı hedefleyen İBA VALRESA A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarihçe
1977 yıllında izolasyon kimyasalları, tiner ve çözücü üretimine başlanmıştır.
1979 yılında ahşap boyaları üretimine başlanmıştır ve tüketiciler İBAVET markalı ürünlerle tanışmıştır.
1980 yılında, endüstriyel boyalar üreten VOLKAN Boya Firmasının çoğunluk hisseleri DAL Ailesi tarafından satın alınmış, 1984 yılında alkid reçinesi üretimine başlanmıştır.
1984 yılında alkid reçinesi üretimine başlanmıştır.
1998 yılında faaliyetlerini elektrostatik toz boya sektöründe sürdürme kararı alan İBA Kimya A.Ş., bünyesindeki mobilya boyaları, alkid ve tiner üretim ve pazarlama faaliyetlerini kurduğu İBAVET Boya ve Vernik Ltd.Şti.’ ne devretmiştir.
1999 yılında İBA Kimya A.Ş. kalite güvence sistemi kurularak ISO 9001:1994 belgesi alınmıştır.
2002 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi yenilenmiştir.
2005 yılında yaş boya faaliyetlerinde Valresa/ İspanya firması ile ortak yatırım kararı alınarak İba-Valresa firması kurulmuştur.
2005 yılında yeni toz boya ve yaş boya tesislerinin kurulması faaliyetleri 1.Organize Sanayi Bölgesi genişleme bölgesinde başlanmıştır.
2015 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi yenilenmiştir.
Kalite Yönetimi

İba.Valresa Boya ve Kimya Aş.’ nin kalite politikası; müşteri memnuniyeti ve güveninin sağlanması için beklentileri anlamak, çözüm üretmek, güvenilir ve yüksek kaliteli ürünleri geliştirmek, üretmek ve satış sonrası hizmet vermektir.

Kalite politikamız çerçevesinde boya, vernik, tiner, sertleştirici ve reçine üretimi yapmakta olan İba.Valresa Boya ve Kimya Aş. olarak,

  • Müşteri memnuniyetinde sürekliliğinin sağlanabilmesi amacıyla ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin firmamızda yaşatılması ve sürekli olarak iyileştirilmesi,
  • Kalite Yönetim Sistemini esas alarak, şirket ve birim hedeflerine ulaşılması, en iyi üretim ve test teknolojilerini kullanarak, uzman teknik kadro ile müşteriye yüksek kaliteli ürün sunulması,
  • İş süreçlerimizin sürekli gözden geçirilerek, performansımızı geliştirecek önleyici yaklaşımların belirlenmesi,
  • Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerimizdeki verimliliğin arttırılması,
  • Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlara fırsat verilmesi, teknik ve davranışsal yetkinlikleri artıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesi yönünde faaliyetlerimizi Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile birlikte bütünleşik bir şekilde yöneterek, boya ve kimya sektöründe kalite açısından örnek bir kuruluş olmak için tüm gücümüzle çalışmaktayız.

Kalite politikamızın tüm personelimiz tarafından anlaşılması, takım ruhu ile çalışılması ve çift yönlü iletişimin sağlanması temin edilecektir.

İba.Valresa Boya ve Kimya San. Tic. Aş.‘nin itibarı için, çalışanlarımızın veya iş ortaklarımızın bu koşullara uyması sorumluluk ve görevleri arasındadır.

Araştırma ve Geliştirme

İBA VALRESA A.Ş. için Ar-Ge faaliyetleri başarıya açılan bir penceredir.

Uzman kimya mühendislerinden oluşan ekibimizle yeni bilgi ve teknolojileri araştırarak kullanıma uygun, kaliteli ve çevre dostu ürünlerin geliştirilmesi, müşteri özel isteğine uygun boya tasarımının yapılması, mevcut ürünlerin müşteri ihtiyaçlarına uygun şekilde iyileştirilmesi, müşteri problemlerine en kısa sürede çözüm sunulması çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz.

Ar-Ge ve teknik servis bölümlerimiz formül geliştirmeden boyanın uygulanmasına kadar geçen tüm aşamalarda müşterilerimiz ile yakın ilişki içindedir. Geliştirilen formüller pilot uygulama ünitelerinde yapılan test üretimleri ile doğrulanarak müşteri onayına sunulmaktadır.

Satış ve Müşteri Hizmetleri

İBA VALRESA A.Ş. geniş ürün çeşidi, sürekli gelişen teknolojisi, uzman kadrosu ve yakın müşteri ilişkileriyle yurt içi ve yurt dışı pazarda güven ve beğeni kazanmaya devam etmektedir.

Sektörün temel gereksinimlerinden biri olan satış öncesi ve sonrası sunulan teknik hizmetler ile müşterilerimize en iyi seçeneklerin sunulması, teknolojik gelişmelerin aktarılması ve böylece uygulama problemlerinin çözülmesi hedeflenmektedir.

Taşınabilir ekipmanlarımızın desteğinde, uzman kimya mühendislerinden oluşan gezici teknik ekibimiz, tüm dünyada ve ülkemizin her yerinde ihtiyaç duyulan teknik hizmetleri sunmaya hazırdır.

Müşteri beklentilerinin tespit edilerek tam anlamıyla karşılanması amacıyla kurulmuş olan bölge müdürlüklerimiz ve bayi teşkilatımız kanalıyla satış ve teknik servis hizmetleri verilmekte ve bölge-bayi stoklarımızdan müşteri talepleri süratle karşılanmaktadır.

Sağlık, Güvenlik ve Çevre

İBA VALRESA A.Ş. Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği politikası gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmaktır. Bu amaçla Kimya Sektörüne örnek teşkil edecek eylemler planlamış ve uygulamada süreklilik sağlanmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ve çevresel etkilerin kontrolüne yönelik çalışmalar başarıyla yürütülmektedir. Yasal gerekliliklere ve yönetmeliklere tam uyum sağlanarak çevreyle dost bir üretim amaçlanmıştır.

Proses atıklarının toprağa, suya ve havaya karışması engellenmiştir. Ürünlerimizde insan sağlığına ve çevreye zararlı etkisi bulunması nedeniyle kullanımı yasaklanan kimyasallar kullanılmamaktadır. Kısıtlı kullanım izni verilen kimyasallar sınır değerleri aşmayacak şekilde kullanılmaktadır.

Tehlike işaretlemeleri, risk ve kullanım sırasında alınacak önlemler ürün ambalajında belirtilmiştir.

İş sağlığı ve güvenliği risk analizleri ile üretim esnasında çalışanlarımızın maruz kalabileceği tehlikeler belirlenmiş gerekli önlemler alınmıştır. Kişisel koruyucu malzemeler Avrupa standartlarına uygun olarak özenle seçilmektedir. Çalışanlarımıza İSG, çevre, acil durum ve yangın konularında periyodik eğitimler verilmekte, acil durum tatbikatları yapılmaktadır.

İnsan Kaynakları

Kariyer

  • Öğrenciler
  • Yeni Mezunlar
  • Profesyoneller

Öğrenciler

Staj Programı (Çalışarak Öğren)

Iba Valresa, üniversite programlarına devam ederken çalışmak isteyen dört yıllık üniversite öğrencilerine nitelikli staj programı imkanı sunuyor.

Bu program çerçevesinde Iba Valresa olarak, Iba Valresa ailenin parçası olmak için istekli ve bunun için heyecan duyan yetenekli üniversite öğrencilerini arıyoruz. Yetenekli stajyer havuzunu güçlendirerek ve önemli üniversiteler ile işbirliğini bir üst seviyeye taşıyarak daha yapılandırılmış bir stajyer işe alım yaklaşımını benimsemeyi amaçlamaktayız.

Unutmayın, profesyonel çalışanlarımızdan bazıları burada stajyer olarak başladıkları iş hayatlarına firmamızda devam etmektedirler.

Yeni Mezunlar

Yeni mezunlar veya maksimum 2 yıl profesyonel iş deneyimi olan adaylar olarak işe başladığınızda size özel planlanan eğitimler hızlı ve kolay uyumunuzu sağlayan “Oryantasyon Programı” ile başlar. Yetkinliklerinizi artırmaya yönelik geliştirici faaliyetler sürekli öğrenme sürecinizde size rehberlik eder.

İba.valresa çalışanı olduğunuzda ; Geleceğe güvenle bakabilir, tüm yasal haklarınızdan yararlanabilirsiniz. Eğitiminize ve kişisel becerilerinize uygun iş imkanı bulabilirsiniz.
Sıcak bir çalışma ortamında uzun yıllar çalışabilirsiniz.

Profesyoneller

Iba Valresa olarak amacımız, değişime, gelişime, rekabete açık, enerjik, tutkulu, işini ve kendisini geliştirmeye istekli, motivasyonu yüksek ve firmamızı geleceğe taşıyacak mutlu çalışanları aramıza katmaktır.

Kişilerin hem profesyonel hem de kişisel anlamda başarılı olabilecekleri, gelişebilecekleri ve kariyerlerini sürdürmeleri için bir ortam sağlamayı hedeflemekteyiz.

Bize katilmak ister misiniz? Eger iba.valresa ailesine katilmak isterseniz IK formunu doldurabilirsiniz.

IK Basvuru Formu